Прописка в Києві, реєстрація в Києві
RU EN
(095) 737-08-04
(067) 995-01-71
(073) 737-08-04
Прописка за пів дня, офіційно, працюємо щоденно з 9:00 до 22:00

Закон про прописку або реєстрацію в Україні

Прописка в Києві штамп в паспорті

 Вам потрібно розібратися в терміні прописка в Києві або реєстрація, або Ви хочете ознайомитися з законом про реєстрацію місця проживання, або законом про прописку. Далі ми розмістили стислу інформацію про реєстрацію та відповіді на поширені питання про прописку. Ми надаємо найактуальнішу і максимально вичерпну інформацію про прописку в Україні.

 Історичні дані. За часів Радянського Союзу, сучасний інститут реєстрації існував у формі прописки, яка була сильним стримуючим фактором, що обмежує міграцію населення в країні, і жорстко прив'язував людину до певної адреси проживання. Прописка являла собою жорсткий механізм, що обмежує не тільки міграцію всередині самої країни, але особливо він стримував переміщення жителів села до міста. Доходило до абсурду, коли паспорта жителів сільської місцевості зберігалися в сейфах директорів колгоспів або радгоспів. Змінити місце прописки було дуже важко, чим забезпечувалася постійність кількості населення, в кожному регіоні країни. Для держави - це було дуже зручно, але населенню створювало величезні перешкоди в повсякденному житті. Для зміни прописки, і відповідно місця проживання, доводилося служити в армії, їхати на загальнонародні будівництва, вступати в інститути, одружуватися з людиною, прописаною в іншому місці.

 З 14.11.2001 року в Україні, Конституційний суд визнав прописку не конституційною, такою що не відповідає демократичним нормам й істотно обмежує свободу пересування громадян всередині країни. І тільки через два роки був прийнятий закон про свободу пересування і вільний вибір кожним громадянином свого місця проживання в Україні, який суттєво полегшив життя пересічних громадян і скасував інститут прописки і ввів інститут реєстрації. Суть реєстрації зводиться до того, що ми інформуємо державу про місце (адресу) в якому плануємо проживати більше шести місяців на рік. Але на практиці, в житті все змінилося лише з квітня 2016 року, саме Кабінетом міністрів було прийнято постанову No 207, яка врегулювала всі практичні аспекти реєстрації. Відтепер для проведення реєстрації (прописки) місця Вашого проживання необхідно пред'явити: паспорт громадянина України, свідоцтво про право володіння на житло, заяву, сплатити державне мито.

 Реєстрація громадянина України повинна бути здійснена державними органами протягом однієї доби. Якщо громадянин України або іноземний громадянин хоче виписатися в одному місці і прописатися в іншому, законом на це надається 30 днів. Зараз доступне одночасне зняття з реєстрації в одному місці і реєстрація за новою адресою. Результатом проведення реєстраційних дій, є запис в електронний реєстр зареєстрованих осіб. Незважаючи на демократичність процедури реєстрації, і її порівняльну простоту, де раніше була потрібна прописка, там зараз потрібна реєстрація, це пов'язано з тим, що бюджети регіонів розраховуються виходячи з кількості проживаючих, відповідно, зареєстрованих осіб на певній адміністративній території. Бюджети шкіл, садочків, соціальних служб, військкомати, комунальні служби і багато інших установ розраховуються відповідно до кількості зареєстрованих осіб на певній території. Реєстрація, як раніше і прописка необхідна для розвитку регіонів, оскільки дозволяє державі мати об'єктивні дані про кількість проживаючих в кожному місті чи населеному пункті, і далі використовувати цю інформацію для планування місцевих бюджетів.

Іноземні громадяни, на рівні з громадянами нашої країни, повинні після оформлення статусу ВНП або ПМП, оформити реєстрацію (прописку), і зробити це необхідно за 1 місяць. Якщо іноземець не зміг за відведені 30 днів зареєструватися, то це є адміністративним порушенням. Іноземцю необхідно в Міграційній службі пояснити чому він не оформив реєстрацію, оплатити штрафи як за себе, так і на приймаючу сторону (чоловік, дружина, інститут, фірма), отримати протоколи про оплату адміністративного правопорушення і негайно зареєструвати місце проживання.

Законодавчо були врегульовані правила надання адміністративних послуг населенню, і чітко визначена діяльність місцевих органів влади (адміністрацій), No 888-VIII, від 10.12. 2015-го, реєстраційні дії передані від Міграційної служби (паспортних столів), якими відало МВС, до місцевих державних адміністрацій. Саме тому в наших ЖЕК-ах пропали "паспортистки".

 В законі від 11.11.2003 року, No1382-IV, була "встановлена" свобода вибору місця проживання (прописка) і пересування. Законом та постановою розробленою Кабінетом міністрів України № 207 детально прописана процедура реєстрації (прописки). Якщо Вам потрібно детально ознайомитися з цим документом про реєстрацію в нашій країні, або про правила прописки, спеціально для Вас, ми розмістили повний текст цього закону, з оригіналом якого можна вільно ознайомитися на сайті Верховної Ради України.

 

Замовити послугу
Замовити дзвінок